توضیحات فنی تیغه اره نواری
تیغه اره ها از حیث طول و عرض و پهنا متفاوت می باشند تعداد دندانه ها در یک اینچ را به اصطاح TPI می گویند فاصله دو دندانه را با توجه به تصویر GULLET  و یا PITCH  می گویند تیغه اره متغیر یعنی در فاصله یک اینچ تعداد دندانه ها متفاوت باشند با توجه به تصویر دوم ازسمت راست 0

تصویر اول تیغ اره قلابی یعنی تیغ اره ها به شکل قلاب باشند تیغ اره SKIB  فاصله GULLET  از همدیگر خیلی دور و طول دنده ها خیلی کم .

و در نهایت تیغ اره استاندارد فاصله دندانه ها و تعداد دندانه ها در واحد اینچ کاملاً با هم مساوی باشند.

بهترین تیغه اره متغیر می باشد به لحظ تمیزی برش و طول عمر خود تیغه اره.آرایش یا چینش دندانه ها از زوایه دید عمودی


آرایش معمولی 


این آرایش گاهاً به آرایش شن کش نیز  مشهور هست شامل یک الگوی تکراری یعنی یک دندانه به راست یک دندانه به چپ و سومی بدون زاویه یا مستقیم،  این آرایش برای بریدن موادی که برش خیلی تمیز یا هماهنگ مورد تقاضا هست کاربرد دارد همچنین برای برش های که تیغه به صورت عمودی بر روی دستگاه سوار می باشد و جسم مورد برش حرکت صفحه ای  دارد از آرایش معمولی یا شن کش استفاده می کنیم.

     

آرایش چپ و راست 

این آرایش همانند آرایش شن کش می باشد با این تفاوت که دندانه شن کش یا مستقیم یا براده بردار را ندارد تمامی دندانه ها به چپ یا راست تنظیم شده اند البته با یک الگوی تکرار پذیر یعنی چپ ، راست ، چپ ، راست به دلیل اینکه دندانه براده بردار ندارد برای صنعت مبل سازی کارآمد می باشد و برای صنایعی که دندانه براده بردار عیب محسوب  می شود.   آرایش مواج 

در این آرایش گروهی ازدندانه ها جهت چپ دارند و گروهی دیگر جهت راست بر خلاف دو آرایش قبلی تنها یک دندانه جهت چپ یا راست داشت در آرایش مواج گروهی از دندانه ها جهت راست یا چپ دارند. این تیغه اره ها کاربری  عمومی دارند یعنی بدون آنکه تیغه را عوض کنیم می توان به برش مواد مختلف قطر وضخامت های مختلف را برش دهیم .به همین جهت دامنه کاربرد این تیغه ها گسترده تر از دو آرایش اولی هست.

آرایش متغیر 

آرایش متغیر شامل آرایشی هست که دارای جهت های مختلف می باشد و دارای دندانه مستقیم یا براده بر نیز هست جهت دندنانه ها به طور مثال به صورت ذیل هست : چپ،راست ،چپ ،راست،مستقیم .این نوع تیغه اره کاربری عمومی دارد و جهت برش گرده هایی به قطر 15 میلیمتر به بالا قابل استفاده هست.

کمی صبر کنید...
موردی برای نمایش وجود ندارد.

دسته‌بندی